Logan has logged 252 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
LBJ

LBJ

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Charlie St. Cloud

Charlie St. Cloud

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Rocky Balboa

Rocky Balboa

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
P.S. I Love You

P.S. I Love You

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Doubt

Doubt

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Luther

Luther

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Prayer Before Dawn

A Prayer Before Dawn

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Evan Almighty

Evan Almighty

2007
×
★★★
Edit this entry  
20
Bruce Almighty

Bruce Almighty

2003
×
★★★★
Edit this entry  
18
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Night School

Night School

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Uncle Drew

Uncle Drew

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mandy

Mandy

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Mo' Better Blues

Mo' Better Blues

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Predator

The Predator

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hoop Dreams

Hoop Dreams

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Chappaquiddick

Chappaquiddick

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Paul, Apostle of Christ

Paul, Apostle of Christ

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Clockers

Clockers

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Marshall

Marshall

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
How to Talk to Girls at Parties

How to Talk to Girls at Parties

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry