Logan has logged 34 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Planet of the Apes

Planet of the Apes

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
mother!

mother!

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Raw

Raw

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Three Kings

Three Kings

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mary and the Witch's Flower

Mary and the Witch's Flower

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Coco

Coco

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Lucky

Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Goodbye Christopher Robin

Goodbye Christopher Robin

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Okja

Okja

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Killing Gunther

Killing Gunther

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The Post

The Post

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bright

Bright

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Last Flag Flying

Last Flag Flying

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry