Mav has logged 307 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★½
Edit this entry  
27
The Villainess

The Villainess

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Boys in the Trees

Boys in the Trees

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
mother!

mother!

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Praetoria: Part One

Praetoria: Part One

2017
×
Edit this entry  
16
Already Tomorrow in Hong Kong

Already Tomorrow in Hong Kong

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
You're Next

You're Next

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Birch

The Birch

2016
×
★★★
Edit this entry  
06
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Woodshock

Woodshock

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
I Don't Want to Go Back Alone

I Don't Want to Go Back Alone

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Way He Looks

The Way He Looks

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Alice, Sweet Alice

Alice, Sweet Alice

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tag

Tag

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Book of Henry

The Book of Henry

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
GirlHouse

GirlHouse

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Night of the Slasher

Night of the Slasher

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hush

Hush

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry