max_____stirner has logged 539 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Good Night, Dear

Good Night, Dear

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
How the 'Dook Stole Christmas

How the 'Dook Stole Christmas

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mattress Man Commercial

Mattress Man Commercial

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Bunker

The Bunker

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Black Sabbath

Black Sabbath

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
What's Wrong With The World

What's Wrong With The World

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bad Genius

Bad Genius

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Five Dolls for an August Moon

Five Dolls for an August Moon

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ca' Foscari Cinema

Ca' Foscari Cinema

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Big Deal on Madonna Street

Big Deal on Madonna Street

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Prayer Before Dawn

A Prayer Before Dawn

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
Read the review Edit this entry  
08
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Kill List

Kill List

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Spiral

The Spiral

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A StoryBots Christmas

A StoryBots Christmas

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Prince of Peoria: A Christmas Moose Miracle

Prince of Peoria: A Christmas Moose Miracle

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Stendhal Syndrome

The Stendhal Syndrome

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
About Dressy Sally

About Dressy Sally

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
American History X

American History X

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Invisible Guest

The Invisible Guest

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Michael Bolton's Big, Sexy Valentine's Day Special

Michael Bolton's Big, Sexy Valentine's Day Special

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry