max_____stirner has logged 35 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Searching

Searching

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Maniac

Maniac

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bill Burr: Paper Tiger

Bill Burr: Paper Tiger

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hold Me While I'm Naked

Hold Me While I'm Naked

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Following

Following

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Love, Death & Robots: Helping Hand

Love, Death & Robots: Helping Hand

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Brick

Brick

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
Orphan

Orphan

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Shame

Shame

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Paradise Hills

Paradise Hills

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry