RSS feed for max_____stirner
  • The Nightingale

    The Nightingale

    ★★★★★

    This. wast. BRUTAL.

  • 28 Days Later

    28 Days Later

    ★★★★

    (っ◔◡◔)っ ♥ WATCHED ON YOUTUBE ♥

  • Hail Satan?

    Hail Satan?

    ★★★★

    ⛥ Ⓐ³ ⛥

  • Halloween: Resurrection

    Halloween: Resurrection

    No. Fuck you.

  • Halloween H20: 20 Years Later

    Halloween H20: 20 Years Later

    ★★★

    OK

  • Halloween: The Curse of Michael Myers

    Halloween: The Curse of Michael Myers

    ★★½

    WHAT



    WHAT
    THE
    FUCK



    WHY

  • Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

    Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

    ★★

    Dr. Loomis is scarier than Michael motherf*cking Myers in this 'movie', what the hell!

  • Halloween III: Season of the Witch

    Halloween III: Season of the Witch

    ★★★★

    Happy, happy Halloween, Halloween, Halloween! Happy, happy Halloween, Silver Shamrock!
    Happy, happy Halloween, Halloween, Halloween! Happy, happy Halloween, Silver Shamrock!
    Happy, happy Halloween, Halloween, Halloween! Happy, happy Halloween, Silver Shamrock!
    Happy, happy Halloween, Halloween, Halloween! Happy, happy Halloween, Silver Shamrock!

  • Halloween II

    Halloween II

    ★★★★½

    LOVE the beginning, 𝐋 𝐎 𝐕 𝐄 the end. Great sequel!

  • Kill List

    Kill List

    ★★★★★

    Ok, this definitely was an 𝑒𝓍𝓅𝑒𝓇𝒾𝑒𝓃𝒸𝑒.

  • Spiral

    Spiral

    ★★★★½

    Criminally underseen! A true piece of art by a true virtuoso in his golden age. Must-Watch!

  • Raiders of the Lost Ark

    Raiders of the Lost Ark

    ★★★★

    🤠 watched on netflix us 🤠