Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Hurt Locker

The Hurt Locker

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Making True Detective

Making True Detective

2014
×
Edit this entry  
12
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Behind the Scenes With Jane Campion

Behind the Scenes With Jane Campion

2022
×
★★★½
Edit this entry  
06
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Love, Death & Robots: Alternate Histories

Love, Death & Robots: Alternate Histories

2019
×
Edit this entry  
02
Score: A Film Music Documentary

Score: A Film Music Documentary

2016
×
★★★★
Edit this entry  
01
Radiohead: In Rainbows – From the Basement

Radiohead: In Rainbows – From the Basement

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Jerrod Carmichael: Rothaniel

Jerrod Carmichael: Rothaniel

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Springsteen On Broadway

Springsteen On Broadway

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Love, Death & Robots: Three Robots

Love, Death & Robots: Three Robots

2019
×
★★½
Edit this entry  
07
That's My Boy

That's My Boy

2012
×
★★
Edit this entry  
07
Fargo

Fargo

1996
×
★★★½
Edit this entry  
06
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

2019
×
★★
Edit this entry  
04
All or Nothing: Toronto Maple Leafs

All or Nothing: Toronto Maple Leafs

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2010
×
Edit this entry  
25
RRR

RRR

2022
×
★★★★
Edit this entry  
24
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Undone

Undone

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
The History of the Seattle Mariners

The History of the Seattle Mariners

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Sherlock: The Great Game

Sherlock: The Great Game

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★½
Edit this entry  
31
Downton Abbey: A New Era

Downton Abbey: A New Era

2022
×
★★★½
Edit this entry  
30
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Edit this entry  
27
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Middleditch & Schwartz

Middleditch & Schwartz

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★
Edit this entry