Sort by

maxdaweber has logged 203 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★★
Edit this entry  
29
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Us

Us

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Waves

Waves

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Team America: World Police

Team America: World Police

2004
×
★★★½
Edit this entry  
01
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Beavis and Butt-Head Do America

Beavis and Butt-Head Do America

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Anthropocene: The Human Epoch

Anthropocene: The Human Epoch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Looper

Looper

2012
×
★★★★
Edit this entry  
23
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Eli

Eli

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Edit this entry  
07
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry