Sort by

maxdaweber has logged 32 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Little Woods

Little Woods

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★½
Edit this entry  
22
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Greta

Greta

2018
×
★★½
Edit this entry  
19
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★
Edit this entry  
19
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Edit this entry  
18
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★★
Edit this entry  
16
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Host

The Host

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
13
In the Heat of the Night

In the Heat of the Night

1967
×
★★★★
Edit this entry  
12
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★★
Edit this entry  
11
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Aziz Ansari: Right Now

Aziz Ansari: Right Now

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★
Edit this entry  
02
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
01
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry