Maximiliano has logged 19 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★½
Edit this entry  
30
Fyre

Fyre

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
25
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
Read the review Edit this entry  
17
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
mid90s

mid90s

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
07
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Edit this entry