Sort by
  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★★½

  • White Noise

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Alex's War

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Actors

    ★★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★

  • The Scary of Sixty-First

    ★★★★

  • This Could Be You

    ★★★★★

  • All Light, Everywhere

    ★★★★★

  • Eer

    ★★★★★

  • We Are

    ★★★★★

  • Mank

    ★★★★½

  • Moments Like This Never Last

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • My Psychedelic Love Story

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • PVT Chat

    ★★★★★

  • The Question

    ★★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Capone

    ★★★

  • Beastie Boys Story

    ★★★★

  • LA Originals

    ★★★★

  • Softcore

    ★★★★½

  • Former Cult Member Hears Music For The First Time

    ★★★★★

  • Possessor

    ★★★½

  • Zola

    ★★★★

  • Spree

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • Martin Margiela: In His Own Words

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Saint Maud

    ★★★½

  • The Goldfinch

    ½

  • Knives Out

    ★★★½

  • The King

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Waves

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • It's Not a Phase

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • The Loser

    ★★★★★

  • Good Boys

    ★★★½