• Charlie Rackett and the Evil Sorcerer Killer

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Diary of a Wimpy Kid

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Free Guy

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Pig

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Black Widow

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • F9

  • Army of the Dead

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ½

  • An Evening with Tim Heidecker

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Shithouse

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Tenet

    ★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • 8:46

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Scoob!

    ½

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Feels Good Man

  • The Social Dilemma

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Spree

    ★★

  • Dick Johnson Is Dead

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★