Maximillian has logged 119 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Robot Chicken: Star Wars

Robot Chicken: Star Wars

2007
×
Read the review Edit this entry  
29
Family Guy Presents: Blue Harvest

Family Guy Presents: Blue Harvest

2007
×
Read the review Edit this entry  
20
South Park: Bigger, Longer & Uncut

South Park: Bigger, Longer & Uncut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
17
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Leprechaun

Leprechaun

1993
×
Read the review Edit this entry  
01
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
An Evening with Tim Heidecker

An Evening with Tim Heidecker

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
½
Read the review Edit this entry  
01
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Akira

Akira

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Love & Mercy

Love & Mercy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Clueless

Clueless

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Scooby-Doo on Zombie Island

Scooby-Doo on Zombie Island

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Cowboy Bebop

Cowboy Bebop

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Meantime

Meantime

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry