• The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Guilty

    ★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Stillwater

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Greyhound

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • The Gentlemen

  • 1917

  • Klaus

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

  • Just Mercy

    ★★★★½

  • Joker

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

  • Ready or Not

    ★★★

  • Midsommar

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Parasite

  • The Lighthouse

    ★★

  • Chernobyl

  • Us

  • I See You

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • The Christmas Chronicles

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

  • Venom

  • The Perfection

  • Boy Erased

    ★★★½

  • A Star Is Born

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • Sicario: Day of the Soldado

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

  • A Quiet Place

  • The Silence of Others

    ★★★★★

  • Annihilation

  • Black Panther

  • Hereditary

    ★★★★

  • American Animals

    ★★★½

  • Searching

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Blade Runner 2049

  • Papillon

    ★★★½

  • It

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • First Reformed

    ★★★★

  • Dunkirk

  • The Florida Project

  • Baby Driver

  • Logan

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Doctor Strange

  • Split

  • Lion

  • Nocturnal Animals

    ★★

  • Moonlight

  • Arrival