Max has logged 55 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Trailer Park Boys Xmas Special

The Trailer Park Boys Xmas Special

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Thin Red Line

The Thin Red Line

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Collateral

Collateral

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Looper

Looper

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
I See You

I See You

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Platoon

Platoon

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Das Boot

Das Boot

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
American Animals

American Animals

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Taken

Taken

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Thief

Thief

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Live Free or Die Hard

Live Free or Die Hard

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The World's End

The World's End

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Easy A

Easy A

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry