Sort by

MaximusSol has logged 108 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Road House

Road House

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
SSR 13

SSR 13

×
Read the review Edit this entry  
10
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mad God

Mad God

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hellraiser

Hellraiser

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hellraiser: Judgment

Hellraiser: Judgment

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hellraiser: Revelations

Hellraiser: Revelations

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hellraiser: Hellworld

Hellraiser: Hellworld

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
RRR

RRR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hellraiser: Inferno

Hellraiser: Inferno

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hellraiser: Bloodline

Hellraiser: Bloodline

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hellraiser III: Hell on Earth

Hellraiser III: Hell on Earth

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bros

Bros

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Princess

The Princess

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Vengeance

Vengeance

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Sword and the Dragon

The Sword and the Dragon

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Last Dragon

The Last Dragon

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Witch

The Witch

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
New York Ninja

New York Ninja

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hustle

Hustle

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cold Fever

Cold Fever

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Kill List

Kill List

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Happenings

The Happenings

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
RRR

RRR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fiddler on the Roof

Fiddler on the Roof

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry