• Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★★★★

  • Benediction

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Il buco

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Upcoming Summer

    ★★½

  • Old

    ★★★

  • Memoria

  • A Hero

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★½

  • The Tsugua Diaries

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Benedetta

    ★★★★

  • Spirit Untamed

    ★★

  • Education

    ★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Idiot Prayer: Nick Cave Alone at Alexandra Palace

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Wife of a Spy

    ★★★½

  • Days

    ★★★★

  • The Woman Who Ran

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Siberia

    ★★★★

  • Undine

    ★★★★

  • Mogul Mowgli

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★½

  • Shirley

    ★★★★

  • His House

    ★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Gemini Man

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Western Stars

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • State Funeral

    ★★★½

  • Waiting for the Barbarians

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • Coup 53

    ★★★½

  • Ema

    ★★★½

  • Joker

    ★★½

  • First Cow

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Vitalina Varela

    ★★★★

  • To the Ends of the Earth

    ★★★★