• Prey

    ★★★½

  • Nope

    ★★★½

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Lightyear

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★★

  • Ricky Gervais: SuperNature

    ★★★½

  • Men

    ★½

  • Last Seen Alive

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Morbius

    ★★

  • Ambulance

    ★★½

  • X

    ★★★

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Dog

    ★★★

  • Uncharted

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Moonfall

    ★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Gold

    ★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • The Spaghetti Stains

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Black Phone

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Vacation Friends

    ★★½

  • He's All That

    ½

  • Clickbait

    ★★★★

  • Reminiscence

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Kissing Booth 3

    ★½

  • Beckett

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Old

    ★★★★

  • Nitram

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Werewolves Within

    ★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★

  • In the Heights

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • F9

    ★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw