RSS feed for MaxLewisClarke
  • Heart

    ★★★★

  • Synchronic

    ★★★★

  • Moffie

    ★★★★½

  • Ema

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Scales

    ★★½

  • Vitalina Varela

    ★★★★★

  • Monsoon

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Yves

    ★★★½

  • Ghost Tropic

    ★★

  • Sick Sick Sick

    ★★★★½

  • Homeward

    ★★½

  • Matthias & Maxime

    ★★★½

  • Fire Will Come

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Wild Goose Lake

    ★★½

  • First Love

    ★★★

  • Little Joe

    ★★★

  • Zombi Child

    ★★★½

  • Atlantics

    ★★★★

  • Beanpole

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★

  • Deerskin

    ★★★★

  • I Am Easy to Find

  • Pain and Glory

    ★★★½

  • I Was at Home, But...

    ★★★★

  • Staff Only

    ★★★

  • Divine Love

    ★★

  • Koko-di Koko-da

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Shoot the Moon Right Between the Eyes

    ★★★½

  • House of Hummingbird

    ★★★★

  • In Fabric

    ★★★

  • Sunset

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • Non-Fiction

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Grand Bizarre

    ★★★★

  • Cam

    ★★★★

  • Keep an Eye Out

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • Knife+Heart

    ★★★½

  • Burning

    ★★★★

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★½

  • Asako I & II

    ★★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★★

  • The Image Book

    ★★½

  • Ash Is Purest White

    ★★★

  • Cold War

    ★★★½

  • Relaxer

    ★★

  • Support the Girls

    ★★★★½

  • Game Night

    ★★★½

  • Grass

    ★★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • Madeline's Madeline

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • Shirkers

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Early Man

    ★★½

  • Phantom Thread

    ★★★

  • mother!

    ★★★½

  • Sarah Plays a Werewolf

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Let the Corpses Tan

    ★★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★