• The Northman

    ★★★★

  • X

    ★★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Cinderella

    ½

  • Malignant

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★★★

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Allen v. Farrow

    ★★★★½

  • Attack of the Murder Hornets

    ★★★★★

  • Tom & Jerry

    ½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★★★

  • The Little Things

    ½

  • WandaVision

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★★

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • Bloodshot

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Zola

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★★

  • Dolittle

    ★★½

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Charlie's Angels

    ½

  • Doctor Sleep

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★★

  • Gemini Man

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • First Cow

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★★★