Sort by

Max has logged 119 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Goofy Movie

A Goofy Movie

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A View to a Kill

A View to a Kill

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Hot Chick

The Hot Chick

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Descent

The Descent

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Stuber

Stuber

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry