Sort by

Max has logged 14 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Hollywood Shuffle

Hollywood Shuffle

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Host

The Host

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Joint Security Area

Joint Security Area

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ikiru

Ikiru

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Brood

The Brood

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Solaris

Solaris

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Graduation

Graduation

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★
Read the review Edit this entry