• Muppets Haunted Mansion

    ★★½

  • Dave Chappelle: The Closer

  • LEGO Star Wars Terrifying Tales

    ★★★★

  • Come From Away

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Dug Days

    ★★★★★

  • Nona

    ★★★★½

  • Twenty Something

    ★★

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • PAW Patrol: The Movie

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★½

  • Pig

    ★★★½

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Teen Titans Go! See Space Jam

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Werewolves Within

    ★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • You Had Me at Aloha

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • F9

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

    ★★

  • 22 vs. Earth

    ★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★

  • Justice Society: World War II

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★★½

  • Stowaway

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • Thunder Force

    ½

  • Mortal Kombat

    ★★★★½

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★½

  • Chasing Waterfalls

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Nobody

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Us Again

    ★★★★★

  • The Vault

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • Attenborough's Life in Colour

    ★★★★

  • It Was Always You

  • Chaos Walking

    ★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★½

  • CODA

    ★★★★½

  • The Little Things

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Locked Down

    ★½

  • The White Tiger

    ★★★

  • Batman: Soul of the Dragon

    ★★★½

  • Crack: Cocaine, Corruption & Conspiracy

    ★★★

  • Taking a Shot at Love

    ★★

  • The Minimalists: Less Is Now

    ★★½

  • Burrow

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Happiest Season

    ★★★★½

  • Kevin Hart: Zero F**ks Given

    ★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★½