Max has logged 200 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Devs

Devs

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
Mank

Mank

2020
×
★★½
Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★½
Edit this entry  
26
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★
Edit this entry  
26
Mulan

Mulan

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Belushi

Belushi

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Prep & Landing: Naughty vs. Nice

Prep & Landing: Naughty vs. Nice

2011
×
★★★
Edit this entry  
20
Prep & Landing

Prep & Landing

2009
×
★★★
Edit this entry  
18
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
MARS: Inside SpaceX

MARS: Inside SpaceX

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
His House

His House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Christmas Joy

Christmas Joy

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Pluto's Christmas Tree

Pluto's Christmas Tree

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Timeless Christmas

A Timeless Christmas

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
Chateau Christmas

Chateau Christmas

2020
×
★½
Edit this entry  
03
Christmas with the Darlings

Christmas with the Darlings

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Hockey Champ

The Hockey Champ

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Once Upon a Snowman

Once Upon a Snowman

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Pluto's Sweater

Pluto's Sweater

1949
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pluto's Surprise Package

Pluto's Surprise Package

1949
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
On the 12th Date of Christmas

On the 12th Date of Christmas

2020
×
★★½
Edit this entry  
23
Kevin Hart: Zero F**ks Given

Kevin Hart: Zero F**ks Given

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Papillon

Papillon

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Superman: Red Son

Superman: Red Son

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Operation Christmas Drop

Operation Christmas Drop

2020
×
★★
Edit this entry  
11
Totally Under Control

Totally Under Control

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Rebecca

Rebecca

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Holidate

Holidate

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Being Canadian

Being Canadian

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Project Power

Project Power

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Comic Book Confidential

Comic Book Confidential

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Chadwick Boseman: A Tribute for a King

Chadwick Boseman: A Tribute for a King

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
Edit this entry