Max has logged 20 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Marvel: 75 Years, From Pulp to Pop!

Marvel: 75 Years, From Pulp to Pop!

2014
×
★★★
Edit this entry  
24
Marvel Studios: Assembling a Universe

Marvel Studios: Assembling a Universe

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pokémon the Movie: The Power of Us

Pokémon the Movie: The Power of Us

2018
×
★★
Edit this entry  
20
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
Aladdin

Aladdin

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Pokémon the Movie: I Choose You!

Pokémon the Movie: I Choose You!

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
American Factory

American Factory

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
R.I.P.D.

R.I.P.D.

2013
×
Read the review Edit this entry  
07
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ice Sculpture Christmas

Ice Sculpture Christmas

2015
×
★★
Edit this entry  
01
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry