Max has logged 203 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
An Unexpected Christmas

An Unexpected Christmas

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Many Adventures of Winnie the Pooh

The Many Adventures of Winnie the Pooh

1977
×
★★★★
Edit this entry  
22
Willow

Willow

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Piglet's Big Movie

Piglet's Big Movie

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Olaf Presents

Olaf Presents

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
My Christmas Family Tree

My Christmas Family Tree

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Winnie the Pooh: A Very Merry Pooh Year

Winnie the Pooh: A Very Merry Pooh Year

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Simpsons in Plusaversary

The Simpsons in Plusaversary

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett

Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Marvel Studios' 2021 Disney+ Day Special

Marvel Studios' 2021 Disney+ Day Special

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pixar 2021 Disney+ Day Special

Pixar 2021 Disney+ Day Special

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Open by Christmas

Open by Christmas

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Suicide Squad: Hell to Pay

Suicide Squad: Hell to Pay

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Santa Stakeout

The Santa Stakeout

2021
×
Edit this entry  
04
Old

Old

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Toy Story of Terror!

Toy Story of Terror!

2013
×
★★★★
Edit this entry  
30
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Scariest Story Ever: A Mickey Mouse Halloween Spooktacular

The Scariest Story Ever: A Mickey Mouse Halloween Spooktacular

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Batman: The Long Halloween, Part Two

Batman: The Long Halloween, Part Two

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Batman: The Long Halloween, Part One

Batman: The Long Halloween, Part One

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Trick or Treat

Trick or Treat

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Come From Away

Come From Away

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
Edit this entry  
09
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
LEGO Star Wars Terrifying Tales

LEGO Star Wars Terrifying Tales

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Paw Patrol: Ready, Race, Rescue!

Paw Patrol: Ready, Race, Rescue!

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
PAW Patrol: Mighty Pups

PAW Patrol: Mighty Pups

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Justice Society: World War II

Justice Society: World War II

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Teen Titans Go! See Space Jam

Teen Titans Go! See Space Jam

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Teen Titans Go! vs. Teen Titans

Teen Titans Go! vs. Teen Titans

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
PAW Patrol: Jet to the Rescue

PAW Patrol: Jet to the Rescue

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Nona

Nona

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Twenty Something

Twenty Something

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Beezy Bear

Beezy Bear

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Auntie Edna

Auntie Edna

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dug Days

Dug Days

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Batman: Death in the Family

Batman: Death in the Family

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Batman: Soul of the Dragon

Batman: Soul of the Dragon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dug Days

Dug Days

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
CODA

CODA

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry