Max has logged 13 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Babes in the Woods

Babes in the Woods

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
All in a Nutshell

All in a Nutshell

1949
×
★★★½
Edit this entry  
11
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
09
You Had Me at Aloha

You Had Me at Aloha

2021
×
Edit this entry  
08
Lava

Lava

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Us Again

Us Again

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Adventures of André and Wally B.

The Adventures of André and Wally B.

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Knight for a Day

A Knight for a Day

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mickey's Delayed Date

Mickey's Delayed Date

1947
×
★★★★
Edit this entry