Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Elysium

Elysium

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
01
South Park: Bigger, Longer & Uncut

South Park: Bigger, Longer & Uncut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Fish Called Wanda

A Fish Called Wanda

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Munich

Munich

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Idiocracy

Idiocracy

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Desperado

Desperado

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
High Anxiety

High Anxiety

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Thomas Crown Affair

The Thomas Crown Affair

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Batman

The Batman

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Running Man

The Running Man

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Edit this entry  
06
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry