RSS feed for MaxT26

MaxT26 has logged 189 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Four Kids and It

Four Kids and It

2020
×
Edit this entry  
02
For the Hungry Boy

For the Hungry Boy

2018
×
Edit this entry  
02
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Junun

Junun

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Mattress Man Commercial

Mattress Man Commercial

2003
×
Edit this entry  
01
Blossoms & Blood

Blossoms & Blood

2003
×
Edit this entry  
01
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
31
It's Not Just You, Murray!

It's Not Just You, Murray!

1964
×
★★★½
Edit this entry  
31
Thanksgiving

Thanksgiving

2007
×
★★★★
Edit this entry  
31
HAIM / Valentine

HAIM / Valentine

2017
×
Edit this entry  
31
The Master: Back Beyond

The Master: Back Beyond

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Cigarettes & Coffee

Cigarettes & Coffee

1993
×
Edit this entry  
31
Couch

Couch

2003
×
Edit this entry  
31
Everything in This Dream

Everything in This Dream

2015
×
Edit this entry  
31
The Dirk Diggler Story

The Dirk Diggler Story

1988
×
Edit this entry  
30
Kitbull

Kitbull

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Purl

Purl

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Alternative Math

Alternative Math

2017
×
Edit this entry  
30
Season's Greetings

Season's Greetings

1996
×
★★★★
Edit this entry  
30
Blade Runner: Black Out 2022

Blade Runner: Black Out 2022

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Booksmart: The Next Best High School Comedy

Booksmart: The Next Best High School Comedy

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Next Floor

Next Floor

2008
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★
Edit this entry  
29
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★½
Edit this entry  
29
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★
Edit this entry  
29
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Downhill

Downhill

2020
×
½
Edit this entry  
28
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
Lamp Life

Lamp Life

2020
×
★★½
Edit this entry  
28
Step Up

Step Up

2006
×
★★½
Edit this entry  
28
Hazbin Hotel

Hazbin Hotel

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Paperman

Paperman

2012
×
★★★★
Edit this entry  
28
Johnny Express

Johnny Express

2014
×
★★★★
Edit this entry  
28
Fry Day

Fry Day

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★½
Edit this entry  
17
Weird Simpsons VHS

Weird Simpsons VHS

2015
×
★★★★
Edit this entry