max has logged 16 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Peninsula

Peninsula

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Project Power

Project Power

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Host

Host

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
Countdown

Countdown

2019
×
½
Edit this entry  
10
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★
Edit this entry  
09
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Edit this entry