• Red Notice

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • TINA

    ★★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★★½

  • News of the World

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Midnight Sky

    ★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • The Undoing

    ★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Comey Rule

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Coastal Elites

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • I Used to Go Here

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Irresistible

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Laurel Canyon

    ★★★★

  • Mrs. America

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★½

  • Mulan

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • The Nest

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • The Courier

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★½

  • Kajillionaire

    ½

  • The Outsider

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★★½

  • Elizabeth Is Missing

    ★★★★½

  • Hammer

    ★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • The Good Liar

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • 21 Bridges

    ★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Downton Abbey

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★★★

  • Synchronic

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★½