• Avatar 5

    ★★★★★

  • Despicable Me 4

    ★★★★½

  • Oppenheimer

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • The Northman

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

  • Ambulance

    ★★★★

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Uncharted

    ★★★

  • Jackass Forever

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★½

  • Eternals

  • Dave Chappelle: The Closer

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

  • Straight Outta Nowhere: Scooby-Doo! Meets Courage the Cowardly Dog

    ★★★

  • The Guilty

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Count Me In

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Free Guy

  • Vivo

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • America: The Motion Picture

  • Skater Girl

  • Bo Burnham: Inside

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • F9

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★½

  • The Beta Test

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★½

  • Tom & Jerry

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★

  • What Happened to Crow 64?

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★½

  • Over the Moon

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • Hamster Hell 2

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★½

  • An American Pickle

  • The Old Guard

  • 8:46

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Scoob!

    ★½