Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★½
Edit this entry  
31
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★★
Edit this entry  
31
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Prospect

Prospect

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Kid Who Would Be King

The Kid Who Would Be King

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★
Edit this entry  
07
Fences

Fences

2016
×
Edit this entry  
21
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
Edit this entry  
16
La La Land

La La Land

2016
×
Edit this entry  
10
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Edit this entry  
25
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
Moana

Moana

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Read prior review Edit this entry  
16
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★½
Edit this entry  
16
Sicario

Sicario

2015
×
★★★½
Edit this entry  
15
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★½
Edit this entry  
05
Mortdecai

Mortdecai

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★½
Edit this entry  
11
Lemmy

Lemmy

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Gnomeo & Juliet

Gnomeo & Juliet

2011
×
★★
Edit this entry  
28
Puss in Boots

Puss in Boots

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Three Musketeers

The Three Musketeers

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Edit this entry