• BREAK IT ALL: The History of Rock in Latin America

  • My Tender Matador

  • The Social Dilemma

    ★★

  • Little Women

  • Death Doesn't Exist, and Love Doesn't Either

    ★★★

  • I'm No Longer Here

    ★★★★

  • The Good Intentions

    ★★★★½

  • The Sleepwalkers

    ★★★★

  • Marriage Story

  • Anima

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★★

  • Dumbo

    ★★★

  • Miles Davis: Birth of the Cool

  • All Inclusive

    ★★½

  • Piazzolla: The Years of the Shark

    ★★★★

  • Florianópolis Dream

    ★★

  • Burning

    ★★★★★

  • Climax

    ★★★

  • El Angel

    ★★★★★

  • Cold War

  • Flora's Life is No Picnic

    ★★★½

  • Wild Wild Country

  • Ready Player One

    ★★★½

  • 27: El club de los malditos

  • Silence is a Falling Body

    ★★★★★

  • Coco

  • Alanis

  • Toc Toc

    ★★★

  • Vergel

    ★★★

  • Sinfonía para Ana

    ★★

  • Alta cumbia

  • The Florida Project

  • Okja

    ★★★★

  • The Bar

  • Newness

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Wind

    ★★★

  • Black Mirror: Nosedive

  • Black Mirror: San Junipero

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

  • I'm Gilda

  • La La Land

  • Café Society

  • Hail, Caesar!

    ★★★★★

  • The Love Witch

  • Manchester by the Sea

  • The Revenant

  • The Hateful Eight

  • Trumbo

  • The Martian

  • The Danish Girl

  • Inside Out

  • Love

    ★★★★

  • The Brand New Testament

  • Carol

  • Amy

  • Victoria

    ★★★

  • The Witch

  • Roles in the Wind

  • Big Eyes

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

  • Big Hero 6

  • Love, Rosie

  • Gone Girl

  • The Theory of Everything

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★★

  • Wild Tales

  • Leviathan

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel