• Bird Box

    ★★★

  • Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

    ★★★★★

  • Peaky Blinders: The true story

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★★

  • Coco

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½