Sort by
  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • Entergalactic

    ★★★★

  • The Menu

    ★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★★

  • Wedding Season

    ★★★

  • Persuasion

    ½

  • Fire Island

    ★★★½

  • Sh**ting Stars

    ★★★

  • Soundtrack #1

    ★★★★½

  • Deep Water

  • Phoenix Rising

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Business Proposal

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Love and Leashes

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • The Hating Game

    ★★½

  • Our Beloved Summer

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ½

  • Nightmare Alley

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Eternals

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Hometown Cha-Cha-Cha

    ★★★★★

  • Candyman

  • The French Dispatch

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Cruella

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Youth of May

    ★★★★½

  • So I Married an Anti-Fan

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ½

  • The Fallout

    ★★★★

  • Vincenzo

    ★★★★★

  • Double Patty

    ★★★★★

  • CODA

    ★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Prom

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Mank

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

  • The Undoing

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★½

  • Start-Up

    ★★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

  • Soul

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • 18 Again

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Ammonite

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★★

  • Mainstream

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Untitled

    ½

  • Flower of Evil

    ★★★★★

  • Summerland

    ★★★★★

  • Hamilton

  • It's Okay to Not Be Okay

    ★★★★½

  • I May Destroy You

    ★★★★★