• Cry Macho

    ★★½

  • The Card Counter

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Old

    ★★

  • Pig

  • Titane

    ★★★★

  • Annette

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

  • The Rifleman

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Nomadland

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • The Woman Who Ran

  • Possessor

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Green Book

    ★★

  • High Life

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Columbus

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Silence

    ★★★½

  • Split

    ★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★½

  • The Handmaiden

    ★★★★½

  • The Lobster

    ★★★★

  • Love & Mercy

    ★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • Goodnight Mommy

    ★★★½

  • The Rover

    ★★★½

  • Her

    ★★★★

  • Only God Forgives

    ★★

  • Big Star: Nothing Can Hurt Me

    ★★★★

  • Starlet

    ★★★

  • The Big Year

    ★★½

  • The Day He Arrives

    ★★★★

  • Shame

    ★★★

  • Jackass 3.5

  • Color Me Obsessed: A Film About The Replacements

    ★★★

  • The Turin Horse

    ★★½

  • Jackass 3D

    ★★★★

  • Inception

    ★★★

  • The White Ribbon

    ★★★★

  • Antichrist

    ★★★

  • Mother

    ★★★★

  • Synecdoche, New York

    ★★★★

  • 35 Shots of Rum

    ★★★★

  • Burn After Reading

    ★★★★

  • Jackass 2.5

  • There Will Be Blood

    ★★★★★