Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Dostana

Dostana

2008
×
Edit this entry  
19
Om Shanti Om

Om Shanti Om

2007
×
Edit this entry  
20
Horror Noire: A History of Black Horror

Horror Noire: A History of Black Horror

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lights Out

Lights Out

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
Edit this entry  
19
Signs

Signs

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
#Alive

#Alive

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Wake Up Sid

Wake Up Sid

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Lorena

Lorena

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kahaani

Kahaani

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Zindagi Na Milegi Dobara

Zindagi Na Milegi Dobara

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rebels of the Neon God

Rebels of the Neon God

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Host

Host

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Queen

Queen

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dear Ex

Dear Ex

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Audition

Audition

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
One Missed Call

One Missed Call

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bridge to Terabithia

Bridge to Terabithia

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Insidious

Insidious

2010
×
Read the review Edit this entry  
01
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Dracula

Dracula

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Demons

Demons

1971
×
Read the review Edit this entry  
27
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Raise the Red Lantern

Raise the Red Lantern

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bulbbul

Bulbbul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
Edit this entry  
23
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
Edit this entry  
20
Super 8

Super 8

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Disturbing Behavior

Disturbing Behavior

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sinister

Sinister

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Invitation

The Invitation

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
Read the review Edit this entry  
20
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Taking of Deborah Logan

The Taking of Deborah Logan

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Voices

The Voices

2014
×
★★
Edit this entry  
01
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★
Edit this entry