• Tenet

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Guns Akimbo

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★½

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • Vice

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★½

  • Moana

    ★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★½

  • Planet Earth II

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★½

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★

  • Your Name.

    ★★★★

  • Independence Day: Resurgence

    ★★

  • Finding Dory

  • The Conjuring 2

    ★★★½

  • Sausage Party

    ★★

  • Zootopia

    ★★★½

  • Deadpool

    ★★

  • Hail, Caesar!

    ★★★½

  • Zoolander 2

    ★★

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★½

  • The Big Short

    ★★★★½

  • Spectre

    ★★★

  • The Martian

    ★★★★

  • Only the Dead

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Chappie

    ★★★

  • Jupiter Ascending

    ★★★

  • The Interview

    ★★

  • Night at the Museum: Secret of the Tomb

    ★★

  • Ex Machina

    ★★★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★½

  • Interstellar

    ★★★★

  • Big Hero 6

    ★★★★