Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cult of Chucky

Cult of Chucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Curse of Chucky

Curse of Chucky

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pieces

Pieces

1982
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
The Ranger

The Ranger

2018
×
★★½
Edit this entry  
05
Star Trek: Generations

Star Trek: Generations

1994
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Quick and the Dead

The Quick and the Dead

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Old

Old

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Funhouse

The Funhouse

1981
×
★★★
Edit this entry  
28
The Legend of Drunken Master

The Legend of Drunken Master

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Terror Train

Terror Train

1980
×
★★
Edit this entry  
27
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
April Fool's Day

April Fool's Day

1986
×
★★★
Edit this entry  
26
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Glass

Glass

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Split

Split

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Cellar

The Cellar

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Visit

The Visit

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
After Earth

After Earth

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Last Airbender

The Last Airbender

2010
×
Read the review Edit this entry  
06
The Happening

The Happening

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Lady in the Water

Lady in the Water

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Village

The Village

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Signs

Signs

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Last Boy Scout

The Last Boy Scout

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Spine of Night

The Spine of Night

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Boss Baby: Family Business

The Boss Baby: Family Business

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Flee

Flee

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
X

X

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry