Monica Castillo has logged 29 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hostiles

Hostiles

2017
×
★★½
Edit this entry  
28
The Zen Diaries of Garry Shandling

The Zen Diaries of Garry Shandling

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
In Heaven There Is No Beer?

In Heaven There Is No Beer?

1984
×
★★★★
Edit this entry  
26
You Only Live Once

You Only Live Once

1937
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Phenix City Story

The Phenix City Story

1955
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Flower

Flower

2017
×
★★½
Edit this entry  
21
Game Over, Man!

Game Over, Man!

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
After the Earthquake

After the Earthquake

1979
×
★★★½
Edit this entry  
18
Jinn

Jinn

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Neurotic Quest for Serenity

Neurotic Quest for Serenity

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
Selena

Selena

1997
×
★★★★
Edit this entry  
17
Ornette: Made in America

Ornette: Made in America

1985
×
★★★½
Edit this entry  
17
Elizabeth Harvest

Elizabeth Harvest

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
¡Las Sandinistas!

¡Las Sandinistas!

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Gospel of Eureka

The Gospel of Eureka

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Paradox

Paradox

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
A Vigilante

A Vigilante

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Ruben Blades Is Not My Name

Ruben Blades Is Not My Name

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Devil Never Sleeps

The Devil Never Sleeps

1994
×
★★★★
Edit this entry  
10
I Am Joaquin

I Am Joaquin

1969
×
★★★½
Edit this entry  
09
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★
Edit this entry  
08
Virus Tropical

Virus Tropical

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
Bixa Travesty

Bixa Travesty

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Nobody's Watching

Nobody's Watching

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
Zama

Zama

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
Killing Jesus

Killing Jesus

2017
×
★★★★½
Edit this entry