Sort by

Tyler has logged 106 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Detachment

Detachment

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Runner Runner

Runner Runner

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Everything Must Go

Everything Must Go

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Get Him to the Greek

Get Him to the Greek

2010
×
★★★½
Edit this entry  
30
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Anchorman 2: The Legend Continues

Anchorman 2: The Legend Continues

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Master

The Master

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Kick-Ass 2

Kick-Ass 2

2013
×
★★
Edit this entry  
15
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★
Edit this entry  
07
Drinking Buddies

Drinking Buddies

2013
×
★★½
Edit this entry  
03
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★
Edit this entry  
30
Oldboy

Oldboy

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
2 Guns

2 Guns

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★½
Edit this entry  
09
Grown Ups 2

Grown Ups 2

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The East

The East

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★½
Edit this entry  
30
Captain Phillips

Captain Phillips

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★½
Edit this entry  
24
Zelig

Zelig

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Purge

The Purge

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Stuck in Love

Stuck in Love

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Heat

The Heat

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
After Earth

After Earth

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Rush

Rush

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Slackers

Slackers

2002
×
★★
Edit this entry  
05
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★★
Edit this entry  
04
Olympus Has Fallen

Olympus Has Fallen

2013
×
★★
Edit this entry  
28
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★
Edit this entry  
28
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★★½
Edit this entry  
20
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★½
Edit this entry  
06
Riddick

Riddick

2013
×
★★½
Edit this entry  
01
The World's End

The World's End

2013
×
★★½
Edit this entry  
31
Upstream Color

Upstream Color

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Elysium

Elysium

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Stand Up Guys

Stand Up Guys

2012
×
★★
Edit this entry  
16
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Trance

Trance

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
G.I. Joe: Retaliation

G.I. Joe: Retaliation

2013
×
★★
Edit this entry  
31
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry