• Bodybuilder

    ½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • In the Name of a Prank

    ★★★

  • Piggy

    ★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Execution

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Mama, I'm Home

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Gerda

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Memoria

    ★★★★★

  • The Windshield Wiper

    ★★★★

  • Titane

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Compartment No. 6

    ★★★★

  • Unclenching the Fists

    ★★★

  • Benedetta

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Everything Went Fine

    ★★★★

  • Black Widow

    ½

  • Annette

    ★★★★

  • The Queen of Basketball

    ★★★

  • Three Songs for Benazir

    ★★

  • I Hate Kids

    ★★★½

  • Moby Doc

    ★★★★

  • F9

    ★★★

  • The Last Track

    ★★★

  • Biting Elbows: Boy is Dead

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • Chernobyl: Abyss

    ★★★

  • Happy End

    ★★½

  • Major Grom: Plague Doctor

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★½

  • The Mauritanian

    ★★★★

  • Pleasure

    ★★★★

  • Palmer

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★½

  • Putin's Palace: History of World's Largest Bribe

    ★★½

  • Inadequate People 2

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★½

  • My Bright Yellow Lamborghini

    ½

  • Sheltered

    ★★★

  • The Fans

    ★★

  • Directly Kakha

  • Psycho

    ★★★★½

  • Louis' Shoes

    ★★★★

  • Migrants

    ★★★½

  • Significant Other

    ★★

  • Soul

    ★★★

  • Donnie Mountain

    ★★★

  • It Seemed