RSS feed for Simon
  • The Hunt

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Code 8

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • In the Shadow of the Moon

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Child's Play

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Stuber

    ★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Among the Shadows

    ★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★★

  • Vice

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★★★

  • The Christmas Chronicles

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★½

  • Asher

    ★★★½

  • Venom

    ★★★★

  • The Night Comes for Us

    ★★★★

  • Overlord

    ★★★★½

  • Apostle

    ★★★★

  • Hold the Dark

    ★★★★

  • Widows

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • The Predator

    ★★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★★

  • First Man

    ★★★★

  • Christopher Robin

    ★★★★

  • Illang: The Wolf Brigade

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Teen Titans Go! To the Movies

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★★

  • Tag

    ★★★★

  • Hotel Artemis

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★½

  • Anon

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Rampage

    ★★★★

  • Andre the Giant

    ★★★★½

  • Batman Ninja

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★★