RSS feed for Simon
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Love at the Thanksgiving Day Parade

Love at the Thanksgiving Day Parade

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
I'll Be Home for Christmas

I'll Be Home for Christmas

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
One Magic Christmas

One Magic Christmas

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Nine Lives of Christmas

The Nine Lives of Christmas

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spectre

Spectre

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Turbo Kid

Turbo Kid

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry