Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
The Living Coffin

The Living Coffin

1959
×
★★
Edit this entry  
30
Lock Up

Lock Up

1989
×
Edit this entry  
30
The Elizabeth Smart Story

The Elizabeth Smart Story

2003
×
★★★½
Edit this entry  
29
La Bamba

La Bamba

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Now I'm Rich

Now I'm Rich

1952
×
★★
Edit this entry  
27
September Affair

September Affair

1950
×
★★
Edit this entry  
26
Flubber

Flubber

1997
×
★★
Edit this entry  
26
The Devil-Doll

The Devil-Doll

1936
×
★★★★
Edit this entry  
25
Moscow on the Hudson

Moscow on the Hudson

1984
×
★★★½
Edit this entry  
25
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★★
Edit this entry  
24
Tuff Turf

Tuff Turf

1985
×
★★★
Edit this entry  
24
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
★★★½
Edit this entry  
23
Sex, Lies, and Videotape

Sex, Lies, and Videotape

1989
×
★★★
Edit this entry  
23
Circus of Horrors

Circus of Horrors

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★
Edit this entry  
22
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★½
Edit this entry  
21
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★
Edit this entry  
20
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★★
Edit this entry  
19
Pinocchio

Pinocchio

2022
×
★★★
Edit this entry  
18
Pinocchio

Pinocchio

1940
×
★★★
Edit this entry  
17
Role Models

Role Models

2008
×
★★
Edit this entry  
16
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Vanilla Sky

Vanilla Sky

2001
×
★★★½
Edit this entry  
15
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★
Edit this entry  
14
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★★★
Edit this entry  
13
Tower Heist

Tower Heist

2011
×
Read the review Edit this entry  
12
Apollo 13

Apollo 13

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mr. Magoo

Mr. Magoo

1997
×
Edit this entry  
10
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Edit this entry  
10
The Day the Earth Stood Still

The Day the Earth Stood Still

1951
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Astounding She-Monster

The Astounding She-Monster

1957
×
★★½
Edit this entry  
08
Scream

Scream

2022
×
★★
Edit this entry  
08
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★
Edit this entry  
07
Scream 3

Scream 3

2000
×
Edit this entry  
05
Scream 2

Scream 2

1997
×
Edit this entry  
05
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★
Edit this entry  
04
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★½
Edit this entry  
03
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★½
Edit this entry  
03
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★
Edit this entry  
02
Compulsion

Compulsion

2013
×
Edit this entry  
02
Precious

Precious

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★★
Edit this entry  
31
Remember Me

Remember Me

2010
×
★★
Edit this entry  
30
Sabrina

Sabrina

1995
×
Edit this entry  
30
Just My Luck

Just My Luck

2006
×
Edit this entry  
29
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Boy Who Cried Werewolf

The Boy Who Cried Werewolf

2010
×
Edit this entry