Sort by

McDonaldsUSA has logged 52 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
King Kong

King Kong

1933
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Godzilla

Godzilla

1954
×
½
Edit this entry  
28
Godzilla

Godzilla

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Captain America

Captain America

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
77 Minutes

77 Minutes

2016
×
Read the review Edit this entry  
26
All About Old McDonald's Farm/All About Horses

All About Old McDonald's Farm/All About Horses

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
77 Minutes

77 Minutes

2016
×
Read the review Edit this entry  
25
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Stanford Prison Experiment

The Stanford Prison Experiment

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
When a Stranger Calls

When a Stranger Calls

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Free Birds

Free Birds

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
22
One

One

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Alien

Alien

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wedding Trough

Wedding Trough

1974
×
½
Read the review Edit this entry  
17
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
9/11

9/11

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Moxie

Moxie

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Murder of Nicole Brown Simpson

The Murder of Nicole Brown Simpson

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
15
The Haunting of Sharon Tate

The Haunting of Sharon Tate

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ponyo

Ponyo

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Adventures of Ronald McDonald: McTreasure Island

The Adventures of Ronald McDonald: McTreasure Island

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Wacky Adventures of Ronald McDonald: The Monster O' McDonaldland Loch

The Wacky Adventures of Ronald McDonald: The Monster O' McDonaldland Loch

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
PlayTime

PlayTime

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Wacky Adventures of Ronald McDonald: The Legend of Grimace Island

The Wacky Adventures of Ronald McDonald: The Legend of Grimace Island

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Wacky Adventures of Ronald McDonald: Have Time, Will Travel

The Wacky Adventures of Ronald McDonald: Have Time, Will Travel

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
A Brighter Summer Day

A Brighter Summer Day

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry