Sort by

juliana 🍓 has logged 170 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Califórnia

Califórnia

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Nothing to Hide

Nothing to Hide

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Second Mother

The Second Mother

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Uptown Girls

Uptown Girls

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Red Dragon

Red Dragon

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ana e Vitória

Ana e Vitória

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Great Mystical Circus

The Great Mystical Circus

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Nick and Norah's Infinite Playlist

Nick and Norah's Infinite Playlist

2008
×
★★½
Edit this entry  
27
I Love You, Man

I Love You, Man

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
True Grit

True Grit

2010
×
★★★½
Edit this entry  
02
High Life

High Life

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★
Edit this entry  
24
Working Girl

Working Girl

1988
×
★★★½
Edit this entry  
22
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry