Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
19
His House

His House

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
Creep

Creep

2014
×
★★★★
Edit this entry  
18
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★
Edit this entry  
18
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★
Edit this entry  
18
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★
Edit this entry  
18
Choose or Die

Choose or Die

2022
×
★★½
Edit this entry  
18
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★½
Edit this entry  
29
The Cannonball Run

The Cannonball Run

1981
×
★★
Edit this entry  
23
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Outlaws

Outlaws

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★½
Edit this entry  
27
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
Edit this entry  
08
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Dennis the Menace

Dennis the Menace

1993
×
★½
Edit this entry  
15
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★
Edit this entry  
23
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★★
Edit this entry  
10
Beyond the Valley of the Dolls

Beyond the Valley of the Dolls

1970
×
★★★★
Edit this entry  
05
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★
Edit this entry  
22
Song of the Sea

Song of the Sea

2014
×
★★★½
Edit this entry  
19
Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
El Pepe, A Supreme Life

El Pepe, A Supreme Life

2018
×
★★★★
Edit this entry  
31
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★
Edit this entry  
18
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
The Wrong Missy

The Wrong Missy

2020
×
★★
Edit this entry  
28
Volver

Volver

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Red Turtle

The Red Turtle

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Circus of Books

Circus of Books

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Hunger

The Hunger

1983
×
Edit this entry  
28
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★★
Edit this entry  
21
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Little Women

Little Women

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
The White Sun of the Desert

The White Sun of the Desert

1969
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Grease

Grease

1978
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Best Little Whorehouse in Texas

The Best Little Whorehouse in Texas

1982
×
★★★
Edit this entry  
18
Steel Magnolias

Steel Magnolias

1989
×
★★★★
Edit this entry  
01
About Time

About Time

2013
×
★★½
Edit this entry  
01
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★★
Edit this entry  
24
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
Edit this entry  
23
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★½
Edit this entry