Sort by

mchasin has logged 101 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Shining

The Shining

1980
×
Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Jane Eyre

Jane Eyre

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
American Mary

American Mary

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Seance

Seance

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Girlfight

Girlfight

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Roommate

The Roommate

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Candyman

Candyman

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Annette

Annette

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Blob

The Blob

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sightless

Sightless

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Oculus

Oculus

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
F9

F9

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Wedding Singer

The Wedding Singer

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Host

The Host

2013
×
★½
Read the review Edit this entry